fbpx

Już niedługo… wystawa

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ WYJĄTKOWYCH PRAC PLASTYCZNYCH

21-27 października 2022 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu

Fundacja BARDZIEJ powstała w grudniu 2020 roku i od początku działalności zajmuje się pomocą wytchnieniową dla Dzieci ze schorzeniami genetycznymi i ich Rodzin. Działalność Fundacji polega głównie na organizacji Turnusów Wytchnieniowych oraz spotkań weekendowych, na których Pedagodzy i Wolontariusze Fundacji zajmują się Dziećmi chorymi oraz ich zdrowym Rodzeństwem, tak aby Rodzice mogli choć trochę odetchnąć i wypocząć. Mimo krótkiego okresu działania Fundacji udało nam się zorganizować 7 Turnusów Wytchnieniowych w Nadziejewie oraz Zakopanem i kilka spotkań weekendowych na terenie Gminy Kórnik.

W tym roku znowu na trzech Turnusach wypoczywały Rodziny z Zakopanego, Bielska-Białej i Opola. Tegoroczne Turnusy nastawione były na sztukę, konkretnie malarstwo. Efektem zajęć prowadzonych przez Absolwentów, Studentów i Wykładowców Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej jest wystawa prac malarskich wykonanych przez naszych Podopiecznych. Wystawa odbędzie się w dn. 21-27 października w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Uczestnikami warsztatów były głównie Osoby z niepełnosprawnością intelektualną obarczone  chorobami genetycznymi – przede wszystkim zespołem Downa czy autyzmem. Warsztaty odbyły się w plenerze w Nadziejewie, ale temat pracy każdy z Uczestników  wybierał sobie sam. Podczas wystawy będzie można zobaczyć pejzaże z Nadziejewa, góry, martwe natury oraz wspaniałe obrazy wizji zabudowań. Powstały niesamowite prace – od takich gdzie Uczestnik namalował kilka kresek – po takie, które Prowadzący zajęcia uznali za niezwykle cenne, nowatorskie i wręcz profesjonalne.

Warsztaty pokazały nam wszystkim  jak bardzo sztuka inspiruje, uspakaja i przełamuje wszelkie bariery, w tym bariery znacznych nawet niepełnosprawności.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem przyjęli:

– prof. dr hab. Tomasz Jasiński – Dyrektor Biblioteki Kórnickiej PAN,

– dr hab. inż. arch. Prof. PP Ewa Pruszewicz-Sipińska – Dziekan Wydziału Architektury PP,

– dr Dariusz Grzybek – Prezes Zarządu Fundacji Zakłady Kórnickie.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!